Veenev karu Sabarženko võitis hiinlannasid ja võitis poolfinaalis Venemaa vastu

Venemaa tennisist Daniil Medvedev jõudis aasta viimasel suure slämmi turniiril, US Openil, poolfinaali, alistades veerandfinaalis kaasmaalase Andrei Rubljovi 6:4, 6:3, 6:4. Matši näis võitnud Medvedev, kuid suurem osa matšist kulges tasavägiselt, Rublijev lõi igas setis enne kaotust peaga.

Rublijev avas kohtumise seisul 3:0, kuid Medvedev võitles kolmandaks järjestikuseks geimiks tagasi, skoorides seisul 5:4 veel ühe murrangu, et võtta esimene sett. Rublijev alustas teist setti hästi. Seejärel läksime 3:1 ette, kuid kaotasime viis geimi järjest, jättes meid kahe setiga taha.

Rublijev võitles tagasi ja üritas kõigest väest tagasi lüüa, teenides kolmandas setis kaks murdepalli. Kohtumine lisaajale siiski ei läinud, vaid lõppes kolmes setis. Kohtumise viimane geim oli suurepärane, Rublev päästis neli punkti. Kuid ta ei läinud kaugemale ja tema lugu sel suvel New Yorgis lõppes siin.

Medvedev jõudis karjääri ainsal suure slämmi turniiril poolfinaali, mille ta võitis. Parim oli New York 2021. aastal. Rubljovil pole veel suure slämmi turniiri poolfinaali jõudnud. USA lahtistel on ta jõudnud neljal korral veerandfinaali, kahel korral Austraalia lahtistel ja Roland Garrosil ning ühe korra Wimbledonis, kuid poolfinaali pole ta jõudnud kordagi.

Poolfinaalis läheb Medvedev vastamisi oma esinumbri matši võitjatega, hispaanlase Carlos Alcarazi ja sakslase Alexander Zvereviga. Teisipäeval pääsesid poolfinaali serblane Novak Djokovic ja ameeriklane Ben Shelton.

Selle aasta viimase suure slämmi turniiri US Openi teise asetusega valgevenelanna Alina Sabarzhenko alistas veerandfinaalis kergelt hiinlanna Qingwen Zhengi 6:1, 6:4. Kohtumise avaosa näitas, kuidas kohtumine kulgeb, Sabardzhenka võitis esimesed viis geimi. Lisaks võitis 23. asetus Zheng nende viie mänguga vaid neli punkti.

Hiinlanna mängis teises setis palju paremini, kui murdemäng otsustas kõik ning Sabardzhenka oli piisavalt hea, et lõpetada nelja parema sekka. Sabardzhenka jätkas tänavu oma suure slämmi turniiride seeriat. Ta võitis Austraalia lahtised ning pääses Roland Garrose ja Wimbledoni poolfinaalidesse.

Poolfinaalis läheb Sambarzhenka vastamisi ameeriklanna Madison Keysi ja tšehhlanna Marketa Bodrosova vahelise matši võitjaga. Teises kohtumises lähevad poolfinaalis vastamisi Gauff ja Muchova.