Vaata, mida arvab treener Christian Fier U23 ründajast Julian Kaniast

Julian Kania (21) on endiselt kuum teema 1. FC Nürnbergis.

Vaid kahepäevase treeningu järel tegi U23 keskründaja professionaalse debüüdi 3:1 sõprusmängus Bundesliga meeskonna FC Heidenheimi vastu, vastupidiselt treeneri esialgsele lubadusele.

Ja üllatuslikult teisel poolajal pingilt välja tulnud Kania ei kuulunud mitte ainult FCN-i parimate mängijate hulka, vaid ka rahulikult 2-1 seisuks lõi. Kania aitas kaasa ka 3:1 võitu (Johannes Geissi suurepärane viga). Selle tempo juures võib regionaalliiga ründaja (kes on kaheksa mänguga löönud juba 11 väravat) saada Frankenby vastu (15. september) isegi salarelvaks.

43-aastane FCN-i treener Christian Fiel ütles Bildiga rääkides, et ta ei välista, et Kania alates esmaspäevast taas professionaalidega treenib.

Hispaanlane: “Ma ei tahtnud, et Kania mängiks, sest tean, et U23 koondis peab nädalavahetusel mängima. Ta on hea laps, nüüd, kui tead, on ta näidanud, mida ta oskab ja milles ta veel väga ei oska. lisage ta ühe või kahe treeningu jaoks.”

Üks on selge: Kania mitte ainult ei skoorinud 45 minuti jooksul pärast vaheaega kaks korda, vaid edestas kogu kohtumise jooksul ka kaasründajat Christoph Duffelnerit (25). Mis tundus endise Dresdeni mängija jaoks tüütu ja vaevaline ülesanne, tundub nüüd Kania jaoks lihtne ja kindel.

Heidenheimi treener ja endine klubimängija Frank Schmidt (49) küsis pärast matši ka mitu korda kohalikelt ajakirjanikelt “selle number 44 särgi” kohta.

Schmidt ütles oma endise klubi kohta: «Klubi on jälle väga soliidseks muutunud, eriti pärast noorte mängijate vahetust. Näeme juba täna, et FCN on elus ja teeb meie elu keeruliseks.

Eriti see Julian Kanya! Schmidt pole ainus, kes seda nime nüüdsest mäletab…