Suur kaotus Serbiale Belgradis: suur võit Ungarile!

Serbia kohtus Belgradis Lajko Mitici staadionil Ungariga. Võit tooks nad nii palju lähemale EM-ile pääsemisele esimest korda pärast 2000. aastat, kuid me peame ootama. Kvalifikatsiooni 5. ringis andis naaberriigile raske hoobi Jaapan, kes võitis 2. vahetuse 2 väravaga 2:1.

Serbia alustas mängu tugevalt, domineeris algusest peale ja sai oma õnne juba 10. minutil. Vlahovic sai näpuotsaga ja lõi väga halvasti, kuid Halai lükkas palli enda võrku.

Serbia rahvusmeeskond kontrollis kohtumist, kuid näis oma eduseisuga rahul olevat. Polnud erilist põnevust ega võimalust, aga kaks minutit hiljem käis mind šokk läbi. Esmalt viigistas Varga 34. minutil pärast serblaste kaitsja suurt eksimust seisuks 1:1, kuid kaks minutit hiljem jäi Willi Orban üksi kasti ja koputas palli mööda Vanja Milinkovic-Savic 2. Ta põrus uuesti, et punkti võtta. . Ungari edu on -1.

Kohtumise lõpuks kulges mäng vaid Ungari väravatega, kuid Serbia ei suutnud värvivaesuse ja ideede puudumise tõttu otsustavaid võimalusi luua ning sai publiku ees kibeda hoobi.

Kolme uue punktiga Ungari juhib 10 punktiga, Serbia on kolm punkti tagasi teisel kohal. Õnneks jättis kahe punktiga taga seisev Montenegro pärast ebaõnnestumist (2-2) Leedu vastu kasutamata võimaluse ähvardada.

Kolm päeva hiljem külastavad serblased Leedut ja 14. oktoobril saavad nad võimaluse ungarlastele kätte maksta.