Simona Quadarella Claims Gold in 1,500 Meter Race

Simona Quadarella võitis 2024. aasta maailmameistrivõistlustel naiste 1500 vabaujumises oma teise kuldmedali. Katie Ledecky puudumine, kes on olnud üritusel domineeriv jõud, muutis Quadarella võidu veelgi tähelepanuväärsemaks. Ta kontrollis väljakut algusest lõpuni ja võitis enam kui üheksa sekundiga, saades ajaga 15:46.99.

See võit tähistas Quadarella teist kuldmedalit ja kuuendat maailmamedalit. Varem võitis ta 2019. aastal Gwangjus kulla 1500 jooksus, kui Ledecky vigastuse tõttu loobus. Hõbemedali võitis hiinlane Li Bingjie, kes edestas sakslannat Isabel Gose ja saavutas teise koha. Gose sai pronksi, lisades talle 400 tasuta pronksi.

Katie Ledecky puudumine Quadarella muljetavaldavat esitust ei võtnud, kuid on selge, et Ledecky domineerimisest üritusel on raske mööda vaadata. Eelmisel aastal maailmameistrivõistlustel kuuendaks saanud Gose tõusis seekord pronksile. Finaali pääsesid veel prantslanna Anastasiya Kirpichnikova, kes lõpetas viiendana, ja uusmeremaalanna Eve Thomas, kes sai neljanda koha. Quadarella oli eeljooksude kiireim, järgnesid Gose ja Li ning austraallane Maddy Gough, kes sai finaalis seitsmenda koha.