Serbia korvpallurid võitsid Leedut ja pääsesid MM-i poolfinaali!

Nikola Jokic ütles, et on väsinud, Vasilije Misic keeldus NBA liigasse mineku nimel mängimast ning Oklahoma korvpallur Aleksei Poksevski hindas kutset kõrgelt. Nemanja Bjelica on koondisest eemaldatud, Nikola Kalinic ja kapten Vladimir Lucic on aga vigastustega kõrvale jäänud. Ilma algviisikuta ja kõigi nende mängijateta, kes kahtlemata ründemeeskonda kuuluksid, jäi Serbia maha Jaapanis, Indoneesias ja Filipiinidel peetava MM-i avaõhtu eel.

Keegi ei andnud neile untsugi võimalust medali võitmiseks ja nende võimalused veerandfinaali jõuda olid ohus. Aga naabrid veensid kõiki ja möirgasid kuni poolfinaalini välja! Serbia purustas Leedu veerandfinaalis 86:65 ja võitleb oma esimese maailmamedali pärast pärast 2014. aastal Hispaanias MM-finaalis USA-le allajäämist.

Leedu pidas ees olles vastu vaid esimesel veerandajal, kuid teisel veerandajal algas 3-punktiline pomm ja Serbia sihikindel kaitse, purustades Leedu. Kiiresti saadi kahekohaline edumaa ning vaheajale mindi seisul 49:38.

Ja kolmandal veerandajal sai kõik otsa. Stefan Jovic tabas kolmepunktiviske ja Bogdan Bogdanovic tantsis põrandal ja tegi, mida tahtis, kuid leedulane ei suutnud midagi tabada.

Kolmanda veerandaja lõpus oli Serbia pluss 18 ja sellega lugu lõppes. Nad säilitasid hõlpsasti oma eelist lõpuni, et võita suurelt ja jõuda finaali rahvusmeeskonna jaoks, kes polnud kunagi ligilähedalegi peapretendendile medalile.

Bogdan Bogdanovic viskas 21 punkti ja võttis neli lauapalli, korvi all oli silmapaistev Filip Petrusev 17 punktiga. Leedu juhtis Sendekerskis 15 punkti ja üheksa lauapalli, kuid alustaja Jonas Valanciunas ebaõnnestus täielikult. Ta lõi 11 väravat.

Poolfinaalis läheb Serbia vastamisi Kanada vs Sloveenia võitjaga.