Prantsusmaa jääb B-alagrupis vigastamata, Lewandowski tõstab E-alagrupis üles Poola

Ungari alistas G-alagrupis Serbia, samas kui Soome püsib H-alagrupis

Prantsusmaa jalgpallikoondis alistas neljapäeval Iirimaa 2:0, suurendades oma ideaalset edu 2024. aasta Eurocup 2024 valikturniiri B-grupis. 5. voorus lõi Robert Lewandowski Poola poolel kaks korda värava, alistades Fääri saared 2:0 ja naases E-alagrupi kohtumisse. .

Pariisis Parc des Princesis viis Aurélien Choameni Les Bleusi suurepärase väravaga 19. minutil juhtima. Pärast palli ülemises alas Kylian Mbappelt vastuvõtmist sooritas Madridi Reali poolkaitsja parema jalaga löögi, mis libises Gavin Baznou poolt väravasse.

Teise poolaja alguses tegi Marcus Thuram pärast Mbappe möödalööki lõdva palliga seisuks 2:0. Thurami esimene värav Prantsusmaale juhib alagruppi 15 väravaga 11st, 11 poolt, mitte vastu.

Holland alistas seejärel Kreeka 3:0 ja saavutas teise koha. Viisteist minutit hiljem avas Marten De Loan skoori parema jalaga löögiga, kui Denzel Dumfries oli peaga teadvuseta nurka peaga löönud.

Dumfries ise tegi madala löögiga posti (31′) Cody Gakpole 2:0 ja oli vahetult enne poolaega Wout Weghorsti 3:0 penaltiga kohtumise mees. Kuue punktiga võitis Oranje Kreekat (6 punkti), mis oli vaatamata vaid kolmele mängule väga hall.

Topelt Lewandowski.Soome säilitab liidripositsiooni

Samal ajal alistas kohalik meeskond Varssavis PGE Narodwyl Kure ründaja Robert Lewandowski kahe väravaga Fääri saared. Esimene värav sündis penaltist 73. minutil ja teine ​​oli suurepärane värav 83. minutil, kui vaseliinitaoline parem käsi vastaste ülanurga lähedalt sisse torkas.

Võit andis Poolale 6 punkti, et lõpetada alagrupis kolmandal kohal. Kasuks sai Tšehhi (8 punkti) ja Albaania (7 punkti) 1:1 viik. Moldova langes 4. kohale (5 p) ja selle E-grupi sulges Fääri saarte koondis (1 p).

Samal ajal võitis Ungari G-alagrupis Barnabas Varga ja Willy Orbani väravatega võõrsil Serbiat (1:2). Võit oli ungarlaste ambitsioonide jaoks oluline, sest ungarlased juhivad 10 punktiga ja serblased on 7 punktiga teised. Neile järgnesid Montenegro (5 p) ja Leedu (2 p), kes mõlemad viigistasid (2-2) samal neljapäeval Kaunases.

Lõpuks võitis H-alagrupis Soome koondis Kasahstanis 1:0, et säilitada eduseisu (12 punkti). Üheksa punkti kogunud Kasahstani kõrval seisavad Taani ja Sloveenia, kes on visanud kumbki 10 punkti San Marino (4-0) ja Põhja-Iirimaa (4-2) vastu.