Patrick Mahomes võitis Super Bowli LVIII MVP

Chiefsi tagamängija Patrick Mahomes juhtis lisaajal 13 mängu pikkuse 75 jardi drive, mis lõppes Mecole Hardmani kolme jardi sööduga. See tõstis Chiefsi 25:22 võiduni 49ersi üle. Vaatamata sellele, et Mahomes jäi esimesel poolajal 10 punktiga alla, suutis Mahomes meeskonna võidule suunata, näidates oma võimet pinge all tegutseda.

See võit oli kolmas kord, kui Mahomes juhatas Chiefsi Super Bowlis võiduni, teist korda 49ersi vastu, pärast 10-punktilist allajäämist. Vahetult pärast söötu Hardmanile nimetati Mahomes kolmandat korda Super Bowli MVP-ks. Ta lõpetas mängu tulemusega 34/46, 333 jardi, kaks touchdowni ja vaheltlõige teise poolaja esimesel sõidul.

Lisaks söödule mängis Mahomes ka jalgadega mänge, sealhulgas kaheksa jardi jooksus, et teisendada ülioluline 4-jardi ja 19-jardi jooks, et teisendada kolmandik. Öö lõpuks oli Mahomesel meeskonna tipptasemel 66 sööstjardi. See kombineeritud esitus osutus 49ersi kaitsele liiga paljuks.

Tulevikku vaadates annab 2024. aasta hooaeg Mahomesele võimaluse saada esimeseks tagamängijaks, kes on võitnud kolm järjestikust Super Bowli. Arvestades tema saavutusi ja oskusi, tundub ebatõenäoline, et keegi panustaks tema selle ajaloolise saavutuse saavutamise vastu.