Pan Zhanle Sets New World Record by Leading Off China’s 4×100 Freestyle Relay in 46.80

Hiina püstitas 2024. aasta Doha maailmameistrivõistlustel meeste 4×100 m vabaltujumise finaalis ajaga 3:11,08 uue maailmarekordi. Meeskond, kuhu kuulusid Pan, Ji, Zhang ja Wang, saavutas selle saavutuse ning Pan püstitas uue maailmarekordi meeste 100 vabaujumises pika raja meetrites. Pani aeg 46,80 teenis talle ka 30 000 USA dollari suuruse boonuse ja aitas Hiinal võita teatejooksus kulla. See tähistas Hiina esimest medalit teatesõidus.

Zhanle ületas 2022. aasta augustis püstitatud David Popovici rekordi, ujudes 46.80. Tema kiire start ja tugev esitus kogu võistluse jooksul aitasid Hiinal kuldmedali kindlustada. Finaalsõidus oli ta märgatavalt kiirem kui hommikul, kus ta jagas ankrujalal lendstardist 48.26.

Teateteate finaalis võistlesid veel Itaalia, USA, Suurbritannia, Ungari, Kreeka, Serbia ja Hispaania, teiseks tuli Itaalia ja kolmandaks USA. Võistlus näitas muljetavaldavaid etteasteid erinevate riikide ujujatelt ja pani aluse põnevaks meistrivõistluseks.