Olympic champion Clement Noel leads before heavy rain cancels World Cup slalom with 31 starters

Tugev vihmasadu tõi kaasa Bulgaarias Bansko linnas peetud meeste MM-slaalomi ärajäämise pärast 31 avasõidu startijat. See viis olümpiavõitja Clement Noelini võistlust juhtima. Rahvusvaheline Suusa- ja Lumelaualiit otsustas katkestada ja lõpuks katkestas ürituse, kuna tingimused ei paranenud.

Kas võistlust muudetakse, pole kindel. Järgmised kaks slaalomit toimuvad USAs 25. veebruaril Palisades Tahoes ja 3. märtsil Aspenis. Võistlusaegne vihm ja hommikune märg lumi pehmendasid Tomba rada, halvendades rada.

Pärast esimest kaheksat võistlejat ei suutnud keegi finišisse jõuda kahe sekundi jooksul Noeli edumaast, mis on slaalomisõidu kohta märkimisväärne ajavahe. Norra võidusõitja Timon Haugan jäi 0,27 sekundiga maha ja Henrik Kristoffersen jäi kolmandaks 0,38-sekundilise vahega. Seitsme osavõistluse järel distsipliini edetabelit juhtiv Manuel Feller jäi viiendaks 1.30 taha. Tegemist on juba teise slaalomiga sel hooajal, mis kehva ilma tõttu ära tuli jätta.

Järgmised üritused peetakse järgmisel nädalavahetusel Norras allamäge ja super-G-ga Kvitfjellis. Neile, kes soovivad selle spordialaga kursis olla, leiate lisateavet AP suusatamise kohta aadressilt https://apnews.com/hub/alpine-skiing.