Li Bingjie Sets the Pace in 200 Freestyle

Doha maailmameistrivõistluste kolmandal hommikul juhtis Li Bingjie naiste ainsate eeljooksus 200 vaba arvestust. Ükski 2023. aasta medalist ei võistle Aspire Dome’il, sest Mollie O’Callaghan, Ariarne Titmus ja Summer McIntosh läksid juulis Pariisis toimunud kohtumisest mööda, pidades silmas suuremaid asju.

Li oli Erika Fairweatheri kõrval kolmandas eeljooksus, viimane oli esimene uusmeremaalane, kes krooniti maailmameistriks, kui võitis avaõhtul Li ees 400 vabasõidu.

Fairweather juhtis viimases kurvis sekundiga ja Li möödus temast ning võitis ajaga 1:57.16 kuni 1:57.40. Olümpiahõbe Siobhan Haughey, kes läheb täna õhtul 100 m rinnuliujumise finaali, saavutas viiendas ja viimases eeljooksus maailmarekordi tempost vaid 0,13 sekundit, läbides esimese saja ajaga 56,07. Hongkongi ujuja tõmbas võistluse teises pooles piduri peale, ungarlanna Nikolett Padar möödus temast 50. seas ja puudutas ajaga 1:57.42 kuni 1:57.62.

Neli naist ujusid 1:57 ja Janna van Kooten – Hollandi 4 × 100 tasuta võidumeeskonna liige – saavutas poolfinaali 16. ja viimase koha ajaga 1:59.41, kuna britt Lucy Hope jäi vahele. Li pole kunagi võitnud ülemaailmsel areenil 200 tasuta medalit ja oli 2023. aasta septembris Aasia mängudel Haughey järel teine.