Great Britain falls to Slovakia with 7-1 defeat in the Ice Hockey Women’s World Championship

Suurbritannia sai Lätis toimuval jäähoki MM-il 1. divisjoni B-grupis raske 7:1 kaotuse Slovakkialt. Slovakkia haaras mängu varakult kontrolli kahe kiire väravaga Riias. Katie Marsden suutis aga GB-le lootust anda hästi paigutatud löögiga alumisse nurka, viies avaaja lõpuks seisu 2:1.

Vaatamata Marsdeni pingutustele jätkas Slovakkia mängu domineerimist, lüües keskajal veel neli väravat, millele järgnes viimasel minutil veel üks värav, viies lõppseisu 7:1. Slovakkia resultatiivseima väravaküttina paistis silma Ema Galisova, kes panustas muljetavaldavasse võitu kaks väravat.

Marsden tunnistati tema sihikindla esituse eest GB mängu parimaks mängijaks, samas kui Slovakkia väravavaht Andrea Risianova pälvis auhinna erakordsete tõrjete eest viimasel perioodil, mis aitas kindlustada meeskonna võidu. Selle kaotusega on Suurbritannia nüüd Slovakkiast viie punktiga taga, senise kolme mänguga on kirjas üks võit, üks kaotus ja üks lisaajal kaotus.

Vaatamata sellele tagasilöögile valmistub GB reedel, 5. aprillil vastamisi Sloveeniaga, millele järgneb järgmisel päeval finaalmäng võõrustajate Läti vastu. Grupi tippmeeskond teenib edasipääsu 1. divisjoni A-gruppi, lisades Suurbritanniale veelgi suuremat survet, kui nad võitlevad koha eest järgmises ringis.