Dünamo langes sellel staadionil Euroopast välja. Siin on see, kuidas see täna välja näeb. Loodus hakkab valitsema…

27. novembril 2003 naasis Dünamo tollasesse UEFA karikavõistluste teise ringi mängu Dniproga, et võita Euroopa kevad pärast Maksimiri purustavat 2:0 kaotust. Hetkeks tundus see võimalik, sest Gose Sedloski lõi 62. minutil avalöögi. Kuid vaid kaks minutit hiljem lõpetas Oleg Benlinski “siniste” lootused seisuga 1:1.

Dnipropetrovski Meteori staadionile kogunes sel õhtul umbes 24 000 pealtvaatajat. Kakskümmend aastat hiljem on koha köetavad muruplatsid muudetud heinamaadeks, tribüünid on umbrohtu kasvanud ja harrastusjooksjad pildistavad aeg-ajalt 1966. aastal ehitatud ja 2001. aastal renoveeritud staadioni nukrat seisukorda.

2017. aastal kvalifitseerus klubi nimega Star Kamianske Meteoris kõrgliigasse ja langes välja, samal ajal kui Ukraina koondis läks ainsas EM-valikmängus vastamisi Albaaniaga (2:2). Dnipro hülgas staadioni 2012. aastal ja ehitas vahepeal moodsama staadioni.

Aastaid ei kasutatud, aeg läks ja sõda süvenes. Eelmise aasta sissetungi alguses pommitasid venelased staadioni lähedal asuvat spordikompleksi, kus treenisid Ukraina olümpiasportlased.

Kergejõustikustaadion, saal 4 sulgpalliväljakuga, maadlusring, 3 tenniseväljakut, 2 tõstesaali… kõik kunagi täis sportlasi, nüüdseks mahajäetud monument Monumendiks saamas.