Djokovic pääseb US Openi poolfinaali

Serblane võitis kergelt ameeriklast Taylor Fritzit 6:1, 6:4, 6:4.

Parima asetusega Novak Djokovic pääseb US Openi poolfinaali 13. korda. 36-aastane serblane purustas ameeriklase lootused teisipäeval Taylor Fritzi vastu, võites 2 tunni ja 35 minutiga 6:1, 6:4, 6:4. Djokovic on kahe võidu kaugusel oma 24. suure slämmi turniiri võidust New Yorgis.

Poolfinaalis läks ta vastamisi Francis Tiafoe võitja ja võistkondliku tšempioni Ben Sheltoniga ning taas ameeriklastega.

Fritzi jaoks oli see kaheksas kaotus kaheksandas kohtumises Serbia tennise superstaariga. Enne veerandfinaalide algust polnud USA üheksanda asetusega proff turniiril settigi kukkunud ja servi kukkus vaid korra. Ainuüksi esimeses setis suutis Djokovic fännide lemmiku vastu kolm korda murda.

uus rekord

Kolmandas ringis turniiri järel liidrikoha taastanud maailma esireket lonkas mitu korda, kuid võitis lõpuks kindlalt.

Djokovic kindlustas oma 47. korda suure slämmi poolfinaalis rekordi üksinda, edestades šveitslast Roger Federerit. Ta on vanim US Openi poolfinalist alates Jimmy Connorsist (39) 32 aastat tagasi.