Alcaraz võidab Arnaldit, jõudes US Openi veerandfinaali

Hispaania tennisist Carlos Alcaraz alistas esmaspäeval itaallase Matteo Arnaldi kolmes setis 6:3, 6, et jõuda US Openil, mis on hooaja neljas ja viimane suure slämmi turniir, veerandfinaali. Sain õiguse liituda ilma suuremate probleemideta. 3, 6-4 vaid 2 mängutunniga.

Murcian jätkab tiitlikaitset kolme järjestikuse parima 8 finišiga New Yorgi “suurel” võistlusel ja oma esimese suurema katsega koos itaallase Yannick Sinneriga säravas võitjas. Ja sakslane Aleksander Zverev.

Pärast turniiri esimese seti kukutamist eelmises ringis briti Dan Evansi vastu pole maailma esireket turniiril kordagi kaotanud ning peale ühe kindla hetke kolmandas ringis mänginud alati ka järgmise. Arnaldi debüteeris neis “Grand Slami” matšides ja teda julgustas hämmastav võit Cameron Norry üle, kuid ta ei leidnud võtit hispaanlasele haiget tegemiseks.

“Kaetud” Arthur Ashe all oli Alcaraz väga soliidne, eriti servidel, kasvades vähehaaval, jättes taas silmad oma suurepärastest omadustest ja muljetavaldava paindlikkusest, et paljastada itaallase kangas. Lõpuks sai ta tablool ülekaalu.

Valitseva tšempioni algus oli kehv ja palju sundimatuid vigu, kuid paari takti järel ei jätnud Alcaraz vaatamata tennisetakistusele esimest võimalust ülejäänud järge ajada, tehes seisuks 0-40. Ma murdsin esimest korda. San Remost pärit mängija oli palju heitlikum, kui üritas olla agressiivne.

El Palmari mängija oma eelist ei kaotanud ja seadis end väljakul kaugemale, võites mitte ainult setti, vaid alustas ka teises setis pärast sensatsioonilist “söödu” vaheaega. Arnaldi ei lasknud end ära ja ootas oma vastaste vahe vähendamist, kes suutsid võita vaid 40:40, 4:3, kuid tema oskused ja anne võrgus pöörasid asja pea peale.

Uus “murdmine” võimaldas esinumbril lõpetada teise ringi ja alustada kolmandat esimesena. Itaallane oli aga otsustanud vastu pidada ja leidis lõpuks oma tasu suurepärases matšis teiste mängijate vastu, saavutades lõpuks ihaldatud pausi ja kinnitades esimest korda oma domineerimist elektroonikavaldkonnas.

Kuid see oli miraaž, kuna Alcaraz võttis end kiiresti ümber, et piirata vastase rõõmu ja taastada tasakaal kiire vaheajaga. Murthios kogus servi ja kasutas oma parimat kogemust seisul 5:4, et haarata järjekordne otsustav murrang ja kindlustada koht veerandfinaalis. See voor näib juba väga raske, et pääseda teise suurde finaali.